Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář 2013

Kamarádka mě oslovila s nápadem vytvořit kalendář vzájemného propojení koní a dětí, protože s nimi obě pracujeme a denně se setkáváme. Výsledkem byl super zážitek z focení s dětmi a koníky a nádherný kalendář s fotkami, které mi vykouzlí úsměv vždy, když se na ně podívám

Tady je text z kalendáře a ve Fotoalbu většina fotek:

U zrodu našeho projektu kalendáře DOTEKY 2O13 stál nápad , dát lidem možnost nahlédnout do křehkého a krásného propojení dvou světů-světa dětí a světa koní.Motivem kalendáře se proto staly originální fotografie vzájemného dotýkání se těchto dvou světů, jak je vidíme my, při naší každodenní práci s dětmi a koňmi.

Hlavní myšlenkou je však zajistit prodejem kalendáře snížení nákladů na provoz hipoterapie pro naše klienty.Těmi jsou obyčejné děti, děti ze speciální třídy mateřské školy, ale také děti ze sociálně slabších rodin, pro které jsou výdaje za hipoterapii vážným zásahem do jejich finančního rozpočtu.

Sdružení proto oslovilo fotografku Markétu Uhlířovou s projektem na vytvoření charitativního kalendáře. Ta souhlasila a navíc bez nároku na honorář, za což ji velmi děkujeme.

Výtěžek z prodeje tohoto kalendáře bude věnován dětem a koním, také na nákup vybavení a speciálních pomůcek pro děti a naše koně.

Sdružení Vesper (Kateřina Strakošová)

 

ještě pár slov o fotografce.......

Markéta Uhlířová: M-Studio

Fotografování je pro ni obrovská vášeň, koníček i práce v jednom. Intenzivně se fotografování věnuje asi 10 let.Za tu dobu zpracovala spoustu zajímavých či kuriozních témat.Jezdí fotit po celé České republice i do zahraničí.Komerčně se specializuje na focení svateb, dětí, aktů a modelingu.Pro své potěšení se ve volné chvíli věnuje umělecké fotografii. Za svou uměleckou práci získala spoustu ocenění od fotografické veřejnosti. Pořádá autorské výstavy, poslední proběhly v roce 2011 a 2012. V lednu 2013 budou její fotografie zdobit senát. Nejvíce si však váží osobního dopisu od  fotografa Jana Saudka, ve kterém oceňuje její práci. V roce 2012 vydává dva kealendáře DOTEKY 2013 a Odcházející krása. Ukázky její tvorby naleznete na

www.marketauhlirova.cz

 

Zvláštní poděkování patří všem dětem a koním, kteří trpělivě spolupracovali při focení tohoto kalendáře:

Děti: Valerie,Ema, Eliška,Štěpán, Ondřej

Koně: Brooks, Timeček, Johanka, Cony

Poníci: Limeček a Paťa

Hříbě: Bentley

 

kalendar-2013-005-ii.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

kalendar-2013-004-ii.jpg